Брачни совети кои никогаш не треба да ги послушате

Оној момент кога ќе го кажете судбоносното „да“, не значи дека сте ја запечатиле среќата до крајот на животот. Во бракот треба да вложувате секојдневно.

Понекогаш во бракот имате проблеми. Покрај сите напори, ситуацијата не се подобрува. Вашите најблиски го забележуваат тоа и се трудат да ви помогнат. Меѓутоа, ова се три совети кои никогаш не треба да ги послушате.

Во ред е ако немате секс

Недела, две, еден месец без секс, не мора да значи дека имате проблеми во бракот. Но, доколку сексот изостанува веќе подолг период, тоа е знак дека имате проблеми со партнерот.

Разговарајте со вашиот партнер за овој проблем, затоа што љубовта е столб на секоја успешна врска и брак.

Секој момент треба да биде посебен

Не сте расположени за романтика. Тоа е сосема во ред. Не мора секоја вечер да излезете на вечера, да запалите свеќи или да постелате рози. Убавината може да ја пронајдете и во секојдневните активности доколку се сложувате со партнерот.

Детето ќе ги реши сите проблеми

Овој совет често ќе го слушнете кога нечиј брак поминува низ бурен период, меѓутоа овој совет не смеете да го послушате никогаш. Ако поминувате низ тежок период, детето ќе ги реши вашите проблеми, но само за краток период. Откако ќе помине возбудата, ќе се вратат сите проблеми, а ќе се појават и нови бидејќи родителството е стресно.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Љубов и секс

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Read more

Јасни сигнали кои покажуваат дека е готово со вашиот брак

Read more

Какво ќе биде ова лето на љубовен план за вашиот хороскопски знак?

Read more

Пријателство со бенефиции: Пет работи кои треба да ги знаете

Read more

Магазин

  • play_arrow

Цел свет го знаеше како малиот Херкулес, а денес е непрепознатлив

Читај повеќе

Намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Читај повеќе

Врска со најдобриот пријател: Паметна одлука или голема грешка?

Читај повеќе
  • play_arrow

Предлог за ручек: Ќофте во бел сос

Читај повеќе
  • play_arrow

Направи сам: Средство за чистење када од само две состојки

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Читај повеќе

Луѓето со оваа крвна група најмногу привлекуваат комарци

Читај повеќе

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Читај повеќе

Десерт на денот: Орео торта од 5 состојки

Читај повеќе