Брачни тајни за кои не треба да разговарате со пријателите

Постојат некои работи од брачниот живот кои дури ни вашата најдобра пријателка не треба да ги знае. Убаво е да си има пријателка на која може за сè да ѝ се доверите, но некои ситуации и работи од брачниот живот заслужуваат да останат меѓу вас и брачниот партнер.

За доброто на вашата брачна заедница, еве кои брачни тајни треба да ги задржите меѓу вас:

1. Колкави долгови имате

Скоро секој брачен пар има некакви долгови, но тоа не е тема со која би требало да разговарате со пријателките. Ако се жалите дека сте во големи долгови или се фалите дека имате мали долгови пријателите можат погрешно да ве разберат и во двете ситуации. Во првата, дека немате пари за летување и дека тие ќе треба да ве финансираат ако одите заедно на одмор или во вториот случај, дека се фалите колку малку должите додека тие се премногу задолжени.

2. Кои ваши пријателки не му се допаѓаат на сопругот

Немојте да дозволите брачниот живот да ве оддалечи од пријателките. Ако на вашата блиска пријателка не ѝ се допаѓа вашиот сопруг или обратно, немојте тоа да им го кажувате. За тие несимпатии немојте да зборувате ниту пред другите пријателки, особено ако таа личност воопшто не ја заслужува нетрпеливоста од страна на вашиот сопруг.

3. Детали од сексуалниот живот

Во женско друштво е навистина интересно да се разговара за сексот, но некои детали треба да останат во вашата спална соба. Големината на пенисот, фетишот кој вашиот сопруг го сака, неговите фантазии и слични интимни детали треба да останат тајна меѓу него и вас.

4. Со кого би имале секс од друштвото

Некои брачни парови се шегуваат за тоа со кого би имале секс или со кого би немале од заедничкото друштво. Нормално  е да се има фантазии, но опасно е да ги делите со другите. Ако на некоја пријателка ѝ кажете дека мечтаете да имате секс со сопругот на друга пријателка тоа може да доведе до непријатна ситуација. Затоа оваа работа немојте да ја делите со никој друг освен со сопругот.

Но, ако е љубоморен тип подобро да не ја делите ни со него.

реклама

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Во Скопје 24 новозаразени, најмногу од Сарај и од Бутел

Read more

Жолта, сина или зелена: Која боја е совршена за спална, а која за дневна соба?

Read more

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Read more

Љубов и секс

За што лажат жените кога станува збор за сексот?

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Седум знаци во почетокот на врската кои не треба да ги игнорирате

Read more

Љубов во време на корона: Дали би излегле на прв состанок во пандемија?

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми одмаздници

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пита со спанаќ

Читај повеќе

За што лажат жените кога станува збор за сексот?

Читај повеќе

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Читај повеќе
  • filter

Жолта, сина или зелена: Која боја е совршена за спална, а која за дневна соба?

Читај повеќе

Дали вашата професија спаѓа меѓу најстресните?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како од Хичкок: Џиновски скакулци нападнаа град во Индија

Читај повеќе