Брано од Dubioza kolektiv демонстрира како звучат питите

Брано Јакубовиќ од Dubioza kolektiv одлучи да покаже како „звучат“ различни видови пити во комичното видео објавено на TikTok.

На TikTok профилот на на популарниот босански бенд од „Dubioza kolektiv“ беше споделено интересно видео во кое Брано Јакубовиќ демонстрира како „звучат“ различни видови пити.

„Знаете како изгледа пита, но сигурен сум дека се прашувате како звучи пита - да ви покажам“, вели Јакубовиќ во видеото.

Тој реши да покаже каква „музика“ произведуваат кромприуша и зељаница.

„Овде имаме кропируша, звукот му е малку потежок, има повеќе бас и е малку поагресивна“, објасни Брано користејќи ја кромпирушата како грамофонска плоча за да претстави како звучи.

Додека „плочата“ се вртеше „од грамофонот“ се слушна звукот на севдалинката „Čudna jada od Mostara grada“.

За зељаницата рече дека сепак е префинета: „Има мек звук и е доста добро дефинирана на високи фреквенции“, се пошегува Брано додека во позадина се слушаше друга севдалинка: „Teško meni jadnoj u Saraj'vu samoj“.

@dubiozakolektiv Da li znate kako zvuči pita? #pita #burek #zeljanica #krompiruša #dubiozakolektiv #dj #fyp ♬ original sound - Dubioza Kolektiv

Во продолжение на овој „серијал“ за звуците на питите, Јакубовиќ најави дека ќе претстави и како звучи бурекот.

Тагови
реклама

Плутон влегува во Водолија после 200 години: Што ќе ни донесе?

Read more

Запознајте се со хотелите на Фибула за сезона 2023 и одберете одмор од соништата

Read more

Три најчесни знаци од Зодијакот на кои секогаш можете да се потпрете

Read more

Огромни резерви на гас и нафта откриени во Тунис и Либија

Read more

Музика

Маж провалувал во вилата на Ријана, сакал да ја запроси

Read more

Џеј Ло позираше гола во реклама за моден бренд

Read more

Првпат по 35 години се продадоа повеќе грамофонски плочи од ЦД-а

Read more

Брано од Dubioza kolektiv демонстрира како звучат питите

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Кортни Кокс ги зачисти ѕвездите на Патеката на славните

Читај повеќе

Маж провалувал во вилата на Ријана, сакал да ја запроси

Читај повеќе
  • filter

Селена Гомес во венчаница на улиците на Њујорк

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за новиот филм на Џеки Чен

Читај повеќе

Џеј Ло позираше гола во реклама за моден бренд

Читај повеќе

The Simpsons враќаат озлогласен лик од првата сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Први снимки од снимањето на 6. сезона на The Crown

Читај повеќе
  • play_arrow

КАЈГАНА ПРЕПОРАКА: Зошто треба да ја гледате серијата You на Netflix?

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за The Night Agent

Читај повеќе