Браво за пивото, ама за ВЦ што правиме?

Нема кој не сака да се освежи со точено пиво на стадион, а Фудбалскиот прволигаш Тиквеш од Кавадарци на своите навивачи тоа и им го овозможи, но заборави една работа - пиво значи и физиолошки потреби, а некој заборавил да постави тоалети на трибините.

Еден верен навивач убаво ги потсети што фали за вистинско уживање во пиво.

Градскиот стадион во Кавадарци не е во сопственост на клубот, туку на Општина Кавадарци, па еве убава можност да се ангажираат, да постават тоалети и нивните кавадарчани да уживаат во натпреварите без размислување каде на полувреме да претрчаат за олеснување и правење место за ново пиво.

реклама

Грците бесни на бојата на новите кошаркари: Ова не е наша репрезентација

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Ален Исламовиќ не се вика Ален, си го сменил името за подобра кариера

Read more

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

#мкфејл

Охрид го возвраќа ударот

Read more

Струшка ситуација

Read more

Се надеваме дека не се сериозни со ова

Read more

Три прашања за Стевчо Јакимовски и Општина Карпош во врска со исклучувањето на уличното осветлување

Read more
 

Магазин

Како пржената риба да биде крцкава и вкусна, а да не впие масло?

Читај повеќе
  • play_arrow

Разјаснет небесниот феномен кој го сними пилот во лет

Читај повеќе

Кои се ментално најсилни хороскопски знаци?

Читај повеќе

Kакви промени може да очекувате ако ја исфрлите солта од исхраната?

Читај повеќе

Осумката е ангелски број: Што носи денешниот датум 08.08?

Читај повеќе

Љубовна математика: Пресметајте ја долната граница на разлика во годините

Читај повеќе

Како се менува мажот кога ќе стане татко?

Читај повеќе
  • play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Читај повеќе

Како да го средите домот за 30 минути?

Читај повеќе