Бразил и Венецуела обезбедија четвртфинале на Копа Америка

Домаќинот на фудбалскиот Куп на Америка, репрезентацијата на Бразил, како и Венецуела, изборија пласман во четвртфиналето по синоќешните победи во третото, последно коло во групната фаза.

Бразил во Сао Пауло ја совлада селекцијата на Перу со 5:0. Стрелци на головите беа Каземиро, Фирмино, Евертон, Дани Алвес и Вилијан.

На средбата во Бело Хоризонте, Венецуела славеше триумф над Боливија со 3:1. Мачис двапати и Мартинез еднаш ја погодија мрежата на Боливија која постигна гол преку Јустинијано.

Конечен изглед на табелата во А-групата:

1. Бразил 7 бода

2., Венецуела 5

3. Перу 4

4. Боливија 0.

Вечер се играат дуелите од последното коло во Б-групата. Двојките се:

Катар – Аргентина и

Колумбија – Парагвај.

реклама

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Дисциплинска за полицаецот кој удри граѓанин при вршење на редовна служба

Read more

Фудбал

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Read more

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Read more

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Read more

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Read more

Спорт

  • play_arrow

Зидан го пофали Куртоа по синоќешната победа над Алавес

Читај повеќе

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Читај повеќе

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе