Бразилска убавица: Изабел Гулар

Б.С.Б.
/ 19.01.2021 / 12:43

Бразилската манекенка Изабел Гулар знае како да привлече внимание на социјалните мрежи.

Неодамна, таа на Instagram објави снимка на која позира во минијатурен костим за капење, додека ужива на плажа.

Гулар често објавува разголени фотографии на социјалните мрежи, а нејзините објави се голема инспирација за комплименти од обожавателите.

36-годишната Изабел ја следат над 4.6 милиони луѓе на Instagram. Таа беше ангел на Victoria’s Secret од 2005 година до 2016 година.

Изабел е свршена за 30-годишниот германски голман Кевин Трап.

реклама

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Стил

Корисни навики со кои жените со стил се издвојуваат од другите

Read more

Поглед во суперлуксузната јахта со која Ибра стигна во Санремо

Read more

Балканска крв: Ибра го донесе турбофолкот на Санремо

Read more

Најдобрите модни комбинации на Златен глобус 2021

Read more
 

Магазин

Брзо и вкусно: Модар патлиџан и домати со моцарела

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Читај повеќе

Јапонски научници открија како коронавирусот може да се пренесе преку разговор

Читај повеќе
  • play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледа внатрешноста на авионот кој од Лондон до Њујорк пристигнува за 90 минути?

Читај повеќе

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Читај повеќе

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Читај повеќе

Идеја за појадок: Лиснати ролнички со крем

Читај повеќе
  • play_arrow

Постојано сте уморни? Можеби живеете во погрешна временска зона

Читај повеќе