Бред Пит е во опасна мисија во трејлерот за „War Machine“

Книгата The Operators: The Wild & Terrifying Inside Story of America's War in Afghanistan од 2012 година на починатиот новинар Мајкл Хејстингс е инспирација за „War Machine“. Премиерата е закажана за 26 мај на Netflix.

Бред Пит ја толкува улогата на генералот Глен Мекмахон, човекот одговорен за завршувањето на војната во Авганистан.

реклама

Филм & ТВ

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Read more

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Клинт Иствуд го прослави 90. роденден

Read more

Нови видеа

play_arrow

Тимот на „отпишаните“: 11 фудбалери кои се потценети во нивните татковини

Read more
play_arrow

Здрава опција: Како да направите пилешки прсти во рерна?

Read more
play_arrow

Креативни идеи за брз и вкусен појадок

Read more
play_arrow

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more
play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Read more
play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more