Бред Пит негира дека ги тепал Џоли и децата: Тоа е лага

Славната актерка Анџелина Џоли вчера го обвини бившиот сопруг Бред Пит дека во алкохолизирана состојба во 2016 година ја нападнал неа и децата во текот на лет со приватен авион, наведувајќи дека Пит тогаш ја грабнал за главата и физички и вербално ја нападнал.

Сега се огласи и Пит, неговиот портпарол во изјава за CNN ги нарече овие тврдење за целосно невистинити.

„Нејзината приказна продолжува да се развива секој пат кога ја раскажува со нови, непоткрепени тврдења. Бред ја прифати одговорноста за тоа што направи, но нема истото да го направи за работи кои не се случиле. Овие нови тврдења се целосно невистинити“, стои во изјавата.

Пит не беше уапсен, ниту обвинет во врска со инцидентот откако ФБИ ја заврши истрагата во 2016 година.

„Како одговор на обвинувањата изнесени во текот на летот во дел на авионот кој слета во Лос Анџелес со Пит, Џоли и нивните деца, ФБИ изврши ревизија на настаните и нема да ја продолжи истрагата. Не е покренато никаков обвинение по ова прашање“, гласеше тогаш полициското соопштение.

реклама

Ослиќ – како влијае на организмот најпопуларната славска риба?

Read more

5 хороскопски парови кои ќе се заљубат во 2024 година

Read more

Добитник на лото се откажа од 37 милиони евра, причината е потресна

Read more

Прашање за ракија на британскиот „Милионер“ што само мама знае да го одговори

Read more

Филм & ТВ

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Read more

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Read more

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Read more

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Netlix ја најави втората сезона на реалното шоу Squid Game

Читај повеќе

Раперот Пи Диди е обвинет за групно силување на 17-годишна тинејџерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ се збогува со филмската кариера: Кажав сè што имав да кажам

Читај повеќе

Анџелина Џоли повторно ќе биде Maleficent

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најдобрите филмови и серии за 2023 година според IMDb?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со Fast X

Читај повеќе

Избрани најдобрите серии на Netflix во 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Меколи Калкин на 43 години?

Читај повеќе