Бред Пит во пародија за Трамп: Нема иднина!

Откако американскиот претседател Доналд Трамп ја повлече земјата од Парискиот договор за климатски промени, одлуката наиде на жестоки критики во јавноста, но и многу креативни шеги на негова сметка.

Бред Пит е првиот од славните личности кои се шегуваа со одлуката на претседателот. Во емисијата на комичарот Џим Џефрис тој се појави во улога на метеоролог и објанси што може да очекуваме по ваквата одлука.

Застанат пред картата на светот на која сѐ беше обоено црвено, Пит покажува насекаде и објаснува дека ќе станува сѐ потопло и потопло.

На прашањето на водителот Џефрис за прогнозата за иднината, тој одговара: „Нема иднина!“.

 

 

реклама

Живот

Хороскопски знаци кои немаат среќа со парите

Read more

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Read more

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Нови видеа

play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more