Бредли Купер откри каде ги поминува празниците и со тоа ги изненади сите

Бредли Купер во својот нов филм „Maestro“ го глумеше познатиот американски композитор, пијанист и диригент Ленард Бернстин и откри како со години се подготвувал за улогата.

Актерот откри дека за сцената во која Бернстин диригира со Лондонскиот симфониски оркестар вежбал неверојатни 6 години, а за подобро да навлезе во својот лик го запознал и семејството на композиторот.

За време на гостувањето во шоуто на Стивен Колберт, Купер откри дека толку се зближил со децата на Бернстин, што решиле заедно да го поминат Денот на благодарноста во Фарфилд, во семејната куќа на Бернстин.

Инаку, одредени сцени се снимале во семејната куќа на композиторот, а децата на Бернстин му ја позајмиле на актерот облеката на својот татко за сѐ да биде што поверодостојно.

реклама

Зошто не треба да јадеме после 20 часот?

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Што предвидува најстариот и најточен хороскоп за втората половина од 2024 година?

Read more

Хороскопски знаци на кои сè ќе им оди од рака од 20 февруари

Read more

Филм & ТВ

Првиот трејлер за крими серијата на Гај Ричи за Netflix ветува многу драма и акција

Read more

Најпопуларниот актер на денешницата дома нема интернет и не користи мобилен

Read more

Заврши снимањето на серијата The Penguin, Колин Фарел го игра смртниот непријател на Бетмен

Read more

Прв трејлер за Borderlands: Доаѓа на лето и е полн со експлозии, хумор и холивудски ѕвезди

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Првиот трејлер за крими серијата на Гај Ричи за Netflix ветува многу драма и акција

Читај повеќе

Најпопуларниот актер на денешницата дома нема интернет и не користи мобилен

Читај повеќе
  • play_arrow

Заврши снимањето на серијата The Penguin, Колин Фарел го игра смртниот непријател на Бетмен

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за Borderlands: Доаѓа на лето и е полн со експлозии, хумор и холивудски ѕвезди

Читај повеќе

Оскаровецот Мендес ќе режира четири филма за „Битлси“

Читај повеќе

Кевин Бејкон по 25 години брак открил дека сопругата Кира му е всушност братучетка

Читај повеќе
  • play_arrow

Поради филм кој моментално е хит, песна од 2004 година го освојува интернетот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои се најгледани филмови и серии на HBO во моментов?

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум БАФТА награди за Oppenheimer, Barbie извиси

Читај повеќе