Брегалница постави рекорд во Купот за највисока победа

Вчерашната победа од неверојатни 22:0 над Ново Црнилиште е нов рекорд за највисока победа остварена во Купот на Македонија од 1992 година до денес.

Штипските сини синоќа немаа милост кон третолигашот Ново Црнилиште кој се чини сѐ уште е на летен распуст. Откако на полувреме водеа со 6:0, во вториот дел даваа голови во интервали од по неколку минути, а најдолгата пауза помеѓу два гола беше четири минути.

Дваесет и двата гола ги постигнаа:
14', 29', 61' Стојанчо Велинов
16' Анес Османоски
38', 42', 63', 78' Тони Мичковски
45'+1 Дарко Стојанов
46', 53', 57', 85', 87' Мартин Стојанов
52', 55' Благој Гуцев
59', 69', 76', 80' Иван Настевски
74' Јован Манев
84' Пепи Горгиев

Со вчерашниот натпревар беше отворена новата сезона во Купот на Македонија. Денеска на програмата се два натпревара, а утре десет.

Досега највисока куп победа беше онаа на Вардар од 16:1 остварена во сезоната 2003/04 над Пролетер во Прилеп.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Грците се плашат од увезени случаи на COVID-19 од кратки посети во С. Македонија

Read more

Фудбал

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Read more

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Read more

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Read more

Направена жрепката и за Лига Европа

Read more

Спорт

Македонија ЃП има двајца фудбалери позитивни на коронавирус

Читај повеќе

Новата сезона во Бундеслигата ќе започне во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Серхио Рамос со оваа вежба покажа зошто е во најдобра форма

Читај повеќе

Направена жрепката и за Лига Европа

Читај повеќе

Извлечени двојките за остатокот од Лигата на шампионите

Читај повеќе

Златан: Ибра не е играч за Лига Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов кикс на Интер, го загуби 3. место

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ѓаволите“ не запираат, на бод се од ЛШ

Читај повеќе

Иднината на ВАР е во рацете на Колина

Читај повеќе