Британците збеснаа поради интервјуто на Меган и Хари: Ова е предавство

Долгоочекуваното интервју во кое Меган и Хари гостуваа кај Опра одекна во светот, а особено ги налути Британците кои бараат да им бидат укинати титулите, тврдејќи дека покажале големо непочитување кон кралицата Елизабета.

Реагираше и британскиот водител Пирс Морган, кој често ги критикува Меган и Хари.

„Ова интервју е срамотно предавство на кралицата и кралското семејство. Очекував вакво злобно и деструктивно себично однесување од Меган Маркл, но дека Хари ќе ѝ дозволи вака да зборува за  неговото семејство и за монархијата, е срамно“, напиша тој на Twitter.

Тој не застана овде.

„Хари сака Америка и остатокот од светот да го мразат неговото семејство, монархијата и неговата држава. Предлагам да почекаме жртвите од дивеењето на неговата сопруга да проговорат, пред да почнат со омраза“, додаде тој во друга објава.

URL

Тој потсети дека додека Хари и Меган два саата зборуваа за монархијата и кралицата, 99-годишниот принц Филип е сериозно болен и опериран од срце.

Се огласија и други Британци, кои реагираа за интервјуто на Хари и Меган.

„Дали Меган го нарече кралското семејство расисти? Таа се обидува да направи проблем со ова интервју, а станува збор за семејството на Хари. Лично, мислам дека треба да им бидат одземени титулите, отидоа предалеку со ова“, смета еден твитерџија.

„Се надевам дека кралицата ќе им ги одземе титулите кои им ги даде на Хари и на Меган пред три години“, мисли друг Британец.

„Меган и Хари се навреда за оваа земја, нејзиното височество би требало да им ги одземе титулите“, се согласува друг.

реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Живот

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Пет факти за јапонскиот образовен систем од кои може многу да научиме

Read more

Јахтата Manta ќе ги чисти океаните, а пластиката ќе ја претвора во гориво

Read more

Тајмлапс: Ефектите од климатските промени од 1984 година до денес

Read more
 

Магазин

Пет причини зошто треба редовно да пиете чај од камилица

Читај повеќе

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

Читај повеќе
  • filter

Баљум Баљум и Тетово велоград

Читај повеќе
  • play_arrow

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Најлоши партнери за родените во знакот Бик

Читај повеќе

Пет факти за јапонскиот образовен систем од кои може многу да научиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Јахтата Manta ќе ги чисти океаните, а пластиката ќе ја претвора во гориво

Читај повеќе

Намирници кои се штетни за цревата

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете киви?

Читај повеќе