Британскиот Vogue прв пат одбра маж за на насловна

Американскиот актер Тимоти Шаламеи е првиот човек кој уредниците на британското издание на Vogue го избраа за на насловната страница.

За неговиот изглед е одговорен уредникот Едвард Енинфул, кој изјавил дека го чека „вистинскиот момент“ да избере маж за насловната страница на Vogue, легендарниот моден магазин кој постои 106 години.

Тој го опиша Тимоти како актер кој потсетува на Џејмс Дин и Леонардо Дикаприо, но кој „ја уништува старомодна дефиниција за мажественост“.

Актерот изјавил дека за него е исклучителна чест да биде ѕвезда на насловната страница на Vogue, на која претходно се појавија Ријана, Били Ајлиш и Лејди Гага.

URL

Тимоти се прослави во 2017 година по неговата улога во филмот „Call Me By Your Name“, номиниран за Оскар.

Најавено е дека наскоро ќе се појави во мјузикл за Вили Вонка, лик од детската книга „Чарли и фабриката за чоколади“.

Тагови
реклама

5 апликации кои треба да ги избришете пред да ви ја „исчистат“ банкарската сметка

Read more

Питагоровата теорема пронајдена на глинена плоча 1.000 години постара од Питагора

Read more

Скандинавскиот начин на спиење спасува бракови и врски: Нема повеќе кавги в кревет

Read more

Голем љубовен хороскоп за октомври 2023

Read more

Стил

Сите ѝ се смеат на Парис Хилтон за одењето по модната писта

Read more

Храбро, разиграно, во боја: dm ја бои оваа есен во шарени бои

Read more

Лонгорија со новиот имиџ го привлече вниманието на Модната недела во Париз

Read more

Што гледавме на првиот ден од Моден викенд Скопје?

Read more
 

Магазин

Пита од тиква - омилен американски десерт идеален за есенските денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите ѝ се смеат на Парис Хилтон за одењето по модната писта

Читај повеќе

7 намирници штетни за срцето и една здрава

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобриот бургер сос по рецепт на Џејми Оливер

Читај повеќе

Грижата за домот го продолжува животот

Читај повеќе

Суперхрана што помага против висок холестерол

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто авиони и дронови не може да летаат над Дизниленд?

Читај повеќе

Храбро, разиграно, во боја: dm ја бои оваа есен во шарени бои

Читај повеќе

Кои витамини и минерали им требаат на жените по 40-тата година?

Читај повеќе