Британскиот X Factor откажан по 17 години емитување

Сајмон Кауел стави точка на приказната за британскиот X Factor, пишува Variety. Познатиот продуцент одлучи по 17 години прикажување да нема повеќе снимање нови сезони.

Првата сезона на британскиот X Factor беше прикажана во 2004 година и оттогаш беа емитувани 445 епизоди од кои последната беше прикажана во 2018 година.

Емисијата паузираше во текот на 2020 година  поради пандемијата, а на публиката ѝ беше најавено дека новата сезона ќе биде прикажана оваа година. Но, според најновите информации, X Factor повеќе нема да се врати на малите екрани.

Кауел, креаторот на оваа натпреварувачка емисија, одлучи дека е време да се стави крај на приказната и да се фокусира на нови проекти.

Variety пишува дека продуцентот во следниот период ќе се фокусира на новата квиз емисија Walk The Line. Концептот на емисијата е замислен така што учесниците ќе пеат и ќе одговараат на прашања од жирито, натпреварувајќи се за високи парични награди.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Музика

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Rolling Stone: Ова е најдобрата песна на сите времиња

Read more

Што се случило меѓу Здравко Чолиќ и Фрида од ABBA во 1973?

Read more

Како изгледа денеска девојчето од спотот за легендарната „Lambada“?

Read more
 

Сцена

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе