Бритни Спирс: Америка навистина се потруди да ме понижи

Откако заврши 13-годишното конзерваторско старателство на Џејми Спирс врз ќерка му Бритни Спирс и нејзиниот имот, се чини дека пејачката сè уште ги чувствува последиците.

Преку својотInstagram, Бритни „ја отвори душата“ и ги сподели своите фрустрации со документарците и специјалните ТВ-прилози снимени за нејзиниот живот. Во таа прилика изјави дека ниту една друга ѕвезда немало да добие толку внимание како неа.

„Чувствувам дека Америка навистина се потруди да ме понижи“, започна пејачката.

URL

Таа објасни како до ден денес секогаш оди до својот автомобил кога пристигнува на аеродром. Меѓутоа, откако неодамна се вратила од меден месец, ја собрале во голф-количка. Единствена причина за тоа, тврди таа, е тоа што знаеле дека на тој начин можат да ја „фотографираат“.

„Тоа е Америка. Никогаш во животот не сум бил повеќе малтретирана во оваа земја. И навистина, никогаш не сум видела толку многу документарни филмови за една личност, Вил Смит, Гвинет Палтроу или Џенифер Лопез. Никој на светот не би ископал толку многу негативни снимки и би направил неколкучасовни специјални прилози затскриени зад маската дека ПОМАГААТ. Тоа е толку навредливо“, заклучи Спирс.

Таа додаде дека неколку луѓе ѝ потврдиле дека веруваат дека конзерваторството ѝ завршило поради тие документарни филмови, што, како што вели, е далеку од вистината.

Remote video URL

На крајот, пејачката истакна дека државата е најголемиот виновник за тоа низ што поминува.

„Оваа нација е сите за еден, а нешто сосема друго за мене – насилник“, напиша таа и додаде дека државата никогаш не направила ништо за да ја заштити.

„...и сериозно, дали е навистина легално да се снимаат толку многу документарни филмови за некого без негова дозвола?“, се запраша Бритни.

Remote video URL

Иако конзерваторството беше прекинато минатата година, Бритни уште води одредени битки кои останаа како резултат на таа судска одлука.

Пејачката неодамна се омажи за својот вереник Сем Асгари, а заедно се вселиле во нова куќа. Од бракот со поранешниот сопруг Кевин Федерлајн, Спирс ги има синовите Шон Престон Федерлајн и Џејден Џејмс Федерлајн.

реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Музика

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Read more

Бритни Спирс се враќа на музичката сцена со дует со Елтон Џон

Read more

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram и ги налути обожавателите

Read more

Песна на Metallica после 36 години доби популарност благодарение на Netflix

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Читај повеќе

Хуманитарен настап на Ламбе Алабаковски и Некст Тајм во Тетово

Читај повеќе

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Читај повеќе

Скорсезе ќе снима нов филм со Леонардо Дикаприо

Читај повеќе

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе нов трејлер за Andor, новата Star Wars серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за новата серија Partner Track на Netflix

Читај повеќе

Првиот сопруг на Џеј Ло откри интимни детали и порача: Бракот со Бен е осуден на пропаст

Читај повеќе