Бритни Спирс ги обвинува папараците: Намерно ме правите дебела

Поп ѕвездата Бритни Спирс ги обвини папараци фотографите дека намерно ги обработуваат нејзините фотографии за да изгледа подебела и да бидат потрактивни фотките за продавање .

Таа во своја одбрана објави видео во кое покажа како навистина изгледа.

Пејачката реагираше откако бројни медиуми објавија фотографии од нејзиниот престој во Мајами на кои таа е во бикини. Таа вели дека на објавените фотографии изгледа како да има 20 килограми плус.

За да докаже дека е послаба, Спирс објави видео во кое вели:

„Вчера бев на пливање и на папарацо фотографиите изгледам дека сум 20 килограми подебела. Еве, погледнете ме денес, слаба сум како игла. Кажете ми, кој кого треба да осудува?“

Пејачката додаде дека луѓето секогаш веруваат дека славните личности ја лажат јавноста со своите фотографии, а никој не ја преиспитува одговорноста на папараците кои продаваат фотографии што се дигитално изменети.

Фотоагенцијата Mega која прва ги објави спорните фотографии реагираше дека е бесмислена идејата да ги обработуваат папарацо фотките.

„Сметаме дека Бритни изгледа одлично и не сменивме ништо на фотографиите. Направивме илјадници фотографии со неа во текот на викендот и подготвени сме да ѝ ги покажеме оригиналните фајлови ако сака. Беше убаво што можевме да ја видиме среќна и како се забавува и ѝ посакуваме сѐ најдобро“, велат од агенцијата.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Видеоиграта Super Mario Bros. од 1985 година продадена на аукција за 114.000 долари

Read more

Трет ден протести пред бугарската Влада

Read more

Музика

Далај Лама објави нова песна

Read more

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more

Дуа Липа сака да сними дует со Мадона

Read more

Џастин Бибер обвинет за силување

Read more

Сцена

  • play_arrow

Како Шарлиз Терон вежбаше за акционите сцени во „The Old Guard“

Читај повеќе
  • play_arrow

Пријателите им помогнаа на „Ласт експедишн“ да направат спот за култната песна „Шефе“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот мак-рок бенд „Mayday“ ја објави својата прва нумера

Читај повеќе

Џез концерт на отворено во Сули ан: Today it’s all about jazz

Читај повеќе

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Читај повеќе

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов сингл на Љубојна  - „Љубов по Татунчо“ за македонскиот филм „Стела“

Читај повеќе