Бритни Спирс се враќа на музичката сцена со дует со Елтон Џон

Бритни Спирс се враќа на музичката сцена.

Јавноста наскоро ќе може да го слушне нејзиниот дует со Елтон Џон, односно преработка на неговата песна „Tiny Dancer“ од 1971 година.

Како што дознава Page Six, тие снимале минатата недела во студио во Беверли Хилс. Universal Music ќе го објави синглот следниот месец.

„Ова беше негова идеја, а Бритни го сака. Снимија кавер на легендарниот сингл ‘Tiny Dancer’ и навистина звучи неверојатно. Работеа со продуцентот Ендру Ват“, изјави неименуван извор за Page Six.

Тој додал дека ова дефинитивно ќе биде хитот на летото и дека Бритни се радува на големиот камбек. Последниот нејзин сингл „Slumber Party“ го објави во 2016 година.

Минатата година, магазинот  Rolling Stone ја вброи песната на Елтон „Tiny Dancer“ меѓу 500-те најдобри песни на сите времиња, рангирајќи ја на 47-то место.

Remote video URL
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Музика

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Read more

Бритни Спирс се враќа на музичката сцена со дует со Елтон Џон

Read more

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram и ги налути обожавателите

Read more

Песна на Metallica после 36 години доби популарност благодарение на Netflix

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Новата серија на Netflix од 165 милиони долари ги воодушеви критичарите: Вистинско ремек дело

Читај повеќе

Хуманитарен настап на Ламбе Алабаковски и Некст Тајм во Тетово

Читај повеќе

Warner Bros потврди: Ќе се снима Joker 2

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајката на Стифлер откри дека благодарение на American Pie спиела со 200 партнери

Читај повеќе

Скорсезе ќе снима нов филм со Леонардо Дикаприо

Читај повеќе

Како ќе прозвучи Џими Хендрикс во изведба на биг бенд оркестарот на ЗЏМ

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе нов трејлер за Andor, новата Star Wars серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за новата серија Partner Track на Netflix

Читај повеќе

Првиот сопруг на Џеј Ло откри интимни детали и порача: Бракот со Бен е осуден на пропаст

Читај повеќе