Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Марцело Брозовиќ вчера сведочеше во рамките на судењето на новинарот Фабрицио Корона.

Во 2019 година, Корона објави дека Ванда Нара го изневерува Мауро Икарди со хрватски фудбалер и член на Интер. Икарди половина година подоцна го напушти миланскиот клуб и замина во ПСЖ, а Ванда го тужеше Корона.

„Сè е лага. Никогаш не сум бил во врска со г-ѓа Ванда. Немав ни нејзин број“, рекол Брозовиќ на судењето, пренесуваат италијанските медиуми. Еден од најдобрите играчи на Интер одговараше на прашањата на обвинителот, неговиот адвокат Данило Бонџорно и адвокатот на Корона, Иван Кјеза.

Покрај тоа што негираше каква било поврзаност со Ванда Нара, тој додаде дека никогаш немал проблем со Икарди ниту пак се расправале или се степале.

„Цел свет знаеше за веста. Имав проблеми со сопругата и семејството“, рече Брозовиќ и истакна дека никој не контактирал со него пред објавувањето на текстот.

Новинарот му се извини на Брозовиќ

Новинарот Корона рече дека „приказната за љубовната врска помеѓу Брозовиќ и Ванда била позната во фудбалските кругови“ и додаде „како што сите знаеле“. Италијанските медиуми јавуваат дека Корона му пришол на Брозовиќ додека станувал од обвинителна клупа и му се извинила велејќи: „Жал ми е“.

Ванда ја демантираше оваа приказна пред еден месец.

„Никогаш не сум бил во врска со Брозовиќ. Никому не му е јасно од каде е оваа лажна приказна. Никогаш сум го немала телефонскиот број на Марцело Брозовиќ, не се ни дружевме. Оваа приказна ни создаде многу проблеми. Децата ми беа малтретирани на училиште, се создадоа проблеми за ,еме и сопругот, на кого му сум агент. Ништо во таа приказна не беше вистина“.

реклама

Хороскопски знаци на кои постојано им е потребно внимание

Read more

Србин уапсен во Грција, Хрватска го бара за воени злосторства

Read more

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Read more

Македонија или Див Запад: „Жолта минута“ на Арбер Адеми од ДУИ

Read more

Фудбал

Контроверзен избор: Новиот дрес на Њукасл во боите на саудиското знаме

Read more

Верати опљачкан на Ибица

Read more

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Read more

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Read more
 

Спорт

Контроверзен избор: Новиот дрес на Њукасл во боите на саудиското знаме

Читај повеќе

Одбојкарките поразени од Грција, одбојкарите од Италија

Читај повеќе

Ѓоковиќ поради Чилиќ би можел да се збогува од Вимблдон

Читај повеќе

Беретини се повлече од Вимблдон поради коронавирус

Читај повеќе

Верати опљачкан на Ибица

Читај повеќе
  • play_arrow

Беа најплатени тинејџери во 2017 година: Каде се сега?

Читај повеќе

Дончиќ ги смени навиките и никогаш не изгледал подобро

Читај повеќе
  • play_arrow

Гарет Бејл сензационално претставен во новиот клуб

Читај повеќе

Борачот Нуров обезбеди прв медал за Македонија на Медитеранските игри

Читај повеќе