Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Актерката Брук Шилдс изјави дејка нејзиниот поранешен сопруг Андре Агаси имал жестока реакција на нејзината улога во серијата „Friends“ во 1996 година.

Како што вели во интервју за New Yorker, на нејзиниот тогашен партнер Андре Агаси воопшто не му се допаднала сцената во која таа му ја лиже раката на Џои, кого го играше Мет ЛеБланк.

Откри дека тогаш тенискиот шампион заминал дома и почнал да ги крши своите трофеи.

„Андре беше во публика и ме гледаше, а потоа истрча надвор. Рече: 'Сите ми се смеат. Направи будала од мене со таквото однесување'. Јас му реков: 'Тоа е комедија? Што ти е тебе?'“, раскажува Брукс, која во дводелниот документарец „Pretty Baby: Brooke Shields“ отворено зборува за својот живот, вклучително и за трауматичниот сексуален напад.

Шилдс подоцна дознала дека Агаси користел кристален метамфетамин отприлика во тоа време, за што тенисерот години потоа и отворено зборуваше.

„Неговото ирационално однесување сигурно имаше врска со тоа“, заклучи актерката.

Шилдс и Агаси беа заедно од 1993 година, а во брак беа од 1997 до 1999 година.

Во „Friends“ се појави во епизодата „The One After the Superbowl: Part 1“ од втората сезона каде ја глумеше Ерика Форд, девојка што го демне Џои.

Remote video URL
реклама

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Филм & ТВ

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Read more

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Read more

Георгина ги украде погледите во Кан

Read more

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Read more
 

Сцена

Amazon Prime се мајтапи со Netflix за забраната за споделување лозинка

Читај повеќе
  • play_arrow

Muted е меѓу најгледаните серии на Netflix, сите ја коментираат последната сцена

Читај повеќе
  • filter

Георгина ги украде погледите во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Наскоро доаѓаат летните блокбастери

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најсмешни блупери на Џим Парсонс како Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Читај повеќе

Почина Тина Тарнер

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Новата Софија Лорен во предизвикувачки фустан блесна во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Спремете ги паломите: Романтични филмови кои немаат среќен крај

Читај повеќе