Брук Шилдс: Агаси збесна кога глумев со Џои во Friends

Актерката Брук Шилдс изјави дејка нејзиниот поранешен сопруг Андре Агаси имал жестока реакција на нејзината улога во серијата „Friends“ во 1996 година.

Како што вели во интервју за New Yorker, на нејзиниот тогашен партнер Андре Агаси воопшто не му се допаднала сцената во која таа му ја лиже раката на Џои, кого го играше Мет ЛеБланк.

Откри дека тогаш тенискиот шампион заминал дома и почнал да ги крши своите трофеи.

„Андре беше во публика и ме гледаше, а потоа истрча надвор. Рече: 'Сите ми се смеат. Направи будала од мене со таквото однесување'. Јас му реков: 'Тоа е комедија? Што ти е тебе?'“, раскажува Брукс, која во дводелниот документарец „Pretty Baby: Brooke Shields“ отворено зборува за својот живот, вклучително и за трауматичниот сексуален напад.

Шилдс подоцна дознала дека Агаси користел кристален метамфетамин отприлика во тоа време, за што тенисерот години потоа и отворено зборуваше.

„Неговото ирационално однесување сигурно имаше врска со тоа“, заклучи актерката.

Шилдс и Агаси беа заедно од 1993 година, а во брак беа од 1997 до 1999 година.

Во „Friends“ се појави во епизодата „The One After the Superbowl: Part 1“ од втората сезона каде ја глумеше Ерика Форд, девојка што го демне Џои.

Remote video URL
реклама

3 симптоми на недостаток на витамин Б12 што се забележуваат при јадење

Read more

Кардиолозите открија кој протеин е најдобар за здравјето на срцето

Read more

5 најчести грешки кога правите пица дома

Read more

Совршени совети за брзо и лесно чистење на домот

Read more

Филм & ТВ

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Read more

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Read more

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Read more

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џереми Кларксон го обожаваат мажените Британки, го изгласаа за најсекси маж во светот

Читај повеќе

Џеј Ло и Бен Афлек се пред развод: Таа не може да го контролира, а тој не може да ја смени

Читај повеќе

Во тек е конкурсот за наградата „Милан Младеновиќ 2024“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Како изгледа денес убавицата од оригиналниот Top Gun од 80-тите?

Читај повеќе

Николас Кејџ ќе стане Marvel суперхерој

Читај повеќе
  • play_arrow

Втор трејлер за новата сезона на House of the Dragon

Читај повеќе
  • filter

Роуз Бертрам победи во категоријата најдлабоко деколте во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

„Исплива“ видео: Дали победата на Немо на Евровизија беше наместена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Кери за еден од неговите најпопуларни филмови: Сценариото беше ужасно!

Читај повеќе