Бруклин Бекам и Никола Пец се венчаа на Флорида

Најстариот син на Дејвид Бекам и неговата девојка Никола Пелц се венчаа синоќа на Флорида, а Daily Mail објави ексклузивни фотографии.

Церемонијата се одржа на имотот на нејзиниот татко Нелсон во Палм Бич, чија вредност е 103 милиони долари. Пелц двапати одлета во Рим за да проба венчаница, направена од дизајнерот на Valentino, Пјерпаоло Пичои.

На венчавката присуствуваа многу познати имиња, а некои од нив се Серена Вилијамс, Гордон Ремзи, Ева Лонгорија, Марк Ентони, Мел Би, Том Брејди...

Бруклин и Никола се одлучија за еврејска венчавка бидејќи невестата води такво потекло. Дедото на Бруклин од страна на татко му Дејвид исто така бил Евреин. Младенците танцуваа на песната „Only Fools Rush In“ од легендарниот Елвис Присли.

Најстариот син на Дејвид и Викторија Бекам има 23 години, а неговата избраничка е четири години постара.

реклама

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Колапс на системот ширум светот: Погодени банки, медиуми и компании, приземјени авиони

Read more

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Read more

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Живот

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Read more

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Read more

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Read more

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Read more
 

Магазин

Како по природен пат да го намалите лошиот холестерол?

Читај повеќе

Полната Месечина на 21 јули носи турбуленции: Кој хороскопски знак ќе „пукне“?

Читај повеќе

Жените кои работат во ноќни смени се изложени на поголем ризик од канцер

Читај повеќе

Дали родителскиот инстинкт кај човекот е вроден?

Читај повеќе

Кардиолог објасни како телото страда при екстремни жештини

Читај повеќе
  • play_arrow

Летување во Југославија: Сиромашни, ама среќни

Читај повеќе

Редовниот секс го подобрува помнењето

Читај повеќе

Како да ги избегнете штетните последици од користењето клима-уред?

Читај повеќе

Лекови кои предизвикуваат алергиска реакција кога сте изложени на сонце

Читај повеќе