Брус Спрингстин е најплатениот музичар во 2021

Брус Спрингстин е прогласен за најплатен музичар во 2021 година, пишува магазинот Rolling Stone.

Минатата година заработил 590 милиони долари од кои повеќето од продажбата на неговиот музички каталог.

Договорот на Спрингстин со Sony Musicе процент на 550 милиони долари. Компанијата доби сопственост над целокупниот каталог на музичарот кој опфаќа 20 студиски албуми, 300 песни, 23 плочи во живо и уште многу други работи.

Зад Спрингстин е раперот Џеј Зи со заработка од 470 милиони долари. Најголем дел од заработката е од неговата продажба на музичкот сервис TIDAL од 302 милиони долари на поранешниот сопственик на Twitter, Џек Дорси.

Претходно, раперот овој стримнг сервис го купи за 56 милиони долари, пишува NME.

реклама

САД ѝ го блокираа на Русија плаќањето на долговите, ја принудуваат на банкрот

Read more

Брозовиќ на суд ја демантираше аферата со Ванда Нара: Имав проблеми со сопругата

Read more

Кои хороскопски знаци ќе ја запознаат љубовта на својот живот до крајот на мај?

Read more

Секси и самоуверена: Најубавата Романка на сите времиња привлече внимание во Кан

Read more

Музика

Концертот на Deep Purple пориди временските услови се сели во СЦ Борис Трајковски

Read more
Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Како „Битлси“ пишувале љубовни песни?

Read more

Џеј Ло: На публиката сакам да ѝ дадам содржина, не само тресење на задникот

Read more

Првото EP на Пијан Славеј е сè што ни треба ова лето

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

По 19 сезони дојде крај за шоуто на Елен Деџенерис, денес е последната епизода

Читај повеќе

Кејт Мос: Џони Деп никогаш не ме турнал, ниту ме удрил

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Morbius

Читај повеќе

Презакажан концертот на Дајте музика

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најлоши работи кои ги направи Шелдон

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е филмот што го засени „Top Gun“ во Кан?

Читај повеќе
  • play_arrow

Шок и гадење: Публиката во Кан не можеше да го „свари“ новиот филм на Кроненберг

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Кристијан Бејл непрепознатлив во трејлерот за новиот филм за Тор

Читај повеќе

Концертот на Deep Purple пориди временските услови се сели во СЦ Борис Трајковски

Читај повеќе