Брутален нокаут за Деј: Од ринг, во операциона сала

Младиот боксер Чарлс Конвеј (21) брутално, со два кроше удари, го нокаутира Патрик Деј (27), но не очекуваше дека ќе му остави толку тешки последици.

По нокаутот Деј изгуби свест, во рингот влетаа лекарите, а во салата настана паника додека медицински екипи го изнесуваа Американецот надвор до амбулантното возило.

На боксерот му беше ставена маска за кислород додека го изнесуваа, а според ESPN веднаш бил однесен во операциона сала каде му била направена операција на мозокот поради тешките повреди што ги добил.

Нокаутот се случи во последната рунда, откако Конвел прво со десно кроше го „здрма“ Деј, а со лево го онесвести.

Младиот Конвел така стигна до 11-тата победа во кариерата, но беше очигледно дека не ѝ се радува поради последиците кај неговиот противник.

Според новинарката на Клаудија Трехос, Деј не се освестил во амбулантното возило. Според претставниците на боксерот, тој уште е во кома во сериозна здравствена состојба.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Заев со рејтинг 9,4%, Мицкоски 4,2% - покажа истражувањето на Брима Галуп

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Русија го одобри лекот Коронавир за лекување од COVID-19

Read more

Останати спортови

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Read more

Половина милијарда долари - Патрик Махомс го потпиша најскапиот договор во историјата на спортот

Read more

НХЛ и здружението на играчи се согласија за планот за продолжување на сезоната

Read more

Таткото на Хабиб почина од компликации од COVID-19

Read more

Спорт

Имобиле: Лацио не е повеќе ист

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 14 години од инцидентот Матераци - Зидан

Читај повеќе

Михајловиќ против Sky: Ниту збор за Болоња, личите на канал на Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Елмас славеше на гости кај Пандев

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Читај повеќе
  • play_arrow

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Читај повеќе

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Читај повеќе

УЕФА ги објави сите детали за историската жрепка за завршницата на ЛШ

Читај повеќе

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Читај повеќе