Бруталниот Сенегалец за две минути го совлада противникот во ММА борба

Сенегалецот Умар Кејн, борач познат по прекарот Reug Reug, стигна до третата ММА победа, неговиот противник Патрик Шмид немаше шанси против 29-годишниот борец.

За помалку од две минути во ММА борба во Сингапур Кејн го совлада Шмид, кик-боксер на кој ова му беше професионално ММА деби.

Кејн е добро познат на јавноста по снимките со борби од родниот Сенегал, во кои покажува скоро натчовечка сила.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Reug Reug (@reug_reug1)

 

 

 

Remote video URL
Тагови
реклама

Hejt SLOVEni, još ste živi? - видеото кое ја запали екс-ју

Read more

Пентагон: Снимките на НЛО од 2019 година се автентични

Read more

Постигнат договор за државјанствата, неизвесна работата на Собранието

Read more

Кој од „Friends“ заработил најмногу?

Read more

Останати спортови

Полска ќе ги вакцинира олимпијците за ЛОИ и фудбалерите за ЕУРО

Read more

Норвешкиот скокач Танде пуштен на домашно лекување

Read more

Бруталниот Сенегалец за две минути го совлада противникот во ММА борба

Read more

Убиен поранешниот MMA борач Тајлер Ист

Read more
 

Спорт

Манџукиќ се откажа од мартовската плата бидејќи не играл

Читај повеќе

Ренова го совлада Силекс во воведниот натпревар од 28. коло

Читај повеќе

Јуве без Роналдо против Аталанта

Читај повеќе

Мурињо: Не ми е гајле што рекол Погба

Читај повеќе

Гоце Седлоски нов тренер на Шкупи

Читај повеќе

Пике и Фати во составот на Барселона за финалето на шпанскиот куп

Читај повеќе
  • play_arrow

Солскјер со нетрпение ги очекува натпреварите со Рома

Читај повеќе

Еванс: Еден ден ќе им раскажувам на моите внуци за победата над Ѓоковиќ

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би изгледал трејлер за Македонија на ЕУРО

Читај повеќе