Брутално искрен трејлер за „The Lion King“ (2019)

Walt Disney Pictures годинава го претстави фотореалистичкиот римејк на анимираниот класик од 1994 година The Lion King.

Доналд Гловер, Сет Роген, Чиветел Еџиофор, Алфре Вудард и Бијонсе беа меѓу познатите имиња кои ги позајмија гласовите за римејкот што беше направен со буџет од 260 милиони долари, што го вбројува меѓу најскапите филмови на сите времиња.

Филмот заработи 1,6 милијарди долари на киноблагајните ширум светот, надминувајќи го „Frozen“ на врвот на листата анимирани филмови со најголема заработка.

Филмот, а и саундтракот, добија измешани критики, а сега и брутално искрен трејлер од Screen Junkies.

реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Експресен одговор за Навални од Кремљ

Read more

Филм & ТВ

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Топ 10 најдобри шпански серии на Netflix кои мора да ги гледате

Read more

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Read more

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Read more

Сцена

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри шпански серии на Netflix кои мора да ги гледате

Читај повеќе
  • play_arrow

„His House“ - новиот трилер на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 филмови што ги надминаа очекувањата

Читај повеќе

[КАЈГАНА рецензија] „Стела“ е филм за детето во секој од нас

Читај повеќе
  • filter

Започна снимањето на третиот дел на „Avatar“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 најдобри комедии на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Џим Парсонс уште во март фатил COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Читај повеќе