Брутално искрен трејлер за „The Lion King“ (2019)

Walt Disney Pictures годинава го претстави фотореалистичкиот римејк на анимираниот класик од 1994 година The Lion King.

Доналд Гловер, Сет Роген, Чиветел Еџиофор, Алфре Вудард и Бијонсе беа меѓу познатите имиња кои ги позајмија гласовите за римејкот што беше направен со буџет од 260 милиони долари, што го вбројува меѓу најскапите филмови на сите времиња.

Филмот заработи 1,6 милијарди долари на киноблагајните ширум светот, надминувајќи го „Frozen“ на врвот на листата анимирани филмови со најголема заработка.

Филмот, а и саундтракот, добија измешани критики, а сега и брутално искрен трејлер од Screen Junkies.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Филм & ТВ

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Read more

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Read more
 

Сцена

Филмот „М“ на Вардан Тозија ќе учествува на фестивалот во Котбус

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dune“ заработи 76 милиони долари на светскиот бокс-офис

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен првиот трејлер за серијата „Vikings: Valhalla“

Читај повеќе

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв поглед во втората сезона на „Bridgerton“

Читај повеќе

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучи Кристен Стјуарт како принцезата Дијана: Двеминутен трејлер

Читај повеќе
  • play_arrow

Family Guy ја објаснува вакцинацијата на начин што секој може да го разбере

Читај повеќе