Брутално искрен трејлер за „The Lion King“ (2019)

Walt Disney Pictures годинава го претстави фотореалистичкиот римејк на анимираниот класик од 1994 година The Lion King.

Доналд Гловер, Сет Роген, Чиветел Еџиофор, Алфре Вудард и Бијонсе беа меѓу познатите имиња кои ги позајмија гласовите за римејкот што беше направен со буџет од 260 милиони долари, што го вбројува меѓу најскапите филмови на сите времиња.

Филмот заработи 1,6 милијарди долари на киноблагајните ширум светот, надминувајќи го „Frozen“ на врвот на листата анимирани филмови со најголема заработка.

Филмот, а и саундтракот, добија измешани критики, а сега и брутално искрен трејлер од Screen Junkies.

реклама

Кога кај нас вака: Велосипедска патека долж брегот во Турција, #НаТочак апелира за вакви промени и во Македонија

Read more

Четири хороскопски знаци кои важат за најжешки во кревет

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Филм & ТВ

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Read more

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Read more

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Read more

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Римејкот на „Fresh Prince Of Bel-Air“ е во подготовки и не е каков што очекувате

Читај повеќе
  • play_arrow

Што мислат навистина Џејмс и Ларс од „Металика“ за Лејди Гага?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Hustlers“

Читај повеќе

Disney го згасна брендот „20th Century Fox“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

Читај повеќе
  • play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

Читај повеќе

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

Читај повеќе

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Читај повеќе