Брутално искрен трејлер за „Terminator: Dark Fate“

Долго очекуваното шесто продолжение во франшизата Terminator не помина добро на киноблагајните.

Линда Хамилтон и Арнолд Шварценегер по 28 години ги репризираа улогите на Сара Конор, односно T-800 Terminator, во „Terminator: Dark Fate“, но ни тоа, ни обидот да се направи феминистичка верзија на филмот не помогнаа за лошиот прием кај публиката.

Филмот заработи само 261 милион долари, а се проценува дека снимањето чинело меѓу 185 и 196 милиони долари.

Ова не е ништо во споредба со мааните што дечките од Screen Junkies ги најдоа и ги спакуваа во брутално искрениот трејлер за филмот.

 

реклама

Филм & ТВ

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„Tenet“ заработи над 250 милиони долари на светскиот бокс-офис

Read more

Ново реално шоу, главна награда – лет во вселената

Read more

Нови видеа

play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more
play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Read more
play_arrow

На брегот на Тасманија се насукаа 270 китови, најмалку 25 загинаа

Read more
play_arrow

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Венец со спанаќ и лук

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more