Брутално убиен фудбалер во Амстердам, можеби е вмешана и наркомафијата

Холандскиот фудбалер Келвин Мајнард, кој има играно за холандски, португалски и унгарски клубови, беше убиен во Амстердам, каде во последно време значително расте стапката на криминал.

Мајнард (32) брутално го убиле двајца непознати мажи кои со мотоцикл го бркале неговото возило и пукале во него.

Во панично бегство, Мајнард влегол со автомобилот во противпожарна станица, но не успеал да се спаси и им подлегнал на повредите.

Полицијата засега не објавува можни мотиви за убиството на фудбалерот кој беше убиен истиот ден кога беше ликвидиран познат адвокат поврзан со наркомафијата.

Локалните медиуми пишуваат дека и смртта на Мајнард има врска со злогласената мафија.

Амстердам, град од 800.000 жители во кој се толерира употребата на поблаги наркотици, има загрижувачки раст на стапката на криминал поврзан со препродажба на дрога.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Британскиот парламент забранува секс со лице од друго семејство и надвор од домот

Read more

Зголемен број заразени со COVID-19, можно воведување карантин во одредени општини

Read more

Свет

Трамп ја ангажира војската да ги растера демонстрантите во Вашингтон

Read more

Братот на Џорџ Флојд го осуди насилството, бара мир

Read more

ФБИ распоредува единици низ САД поради протестите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Вести

Регистрирани 585 прекршоци за неносење маски, за 337 лица решенија за изолација

Читај повеќе

Грција ќе го плаќа сместувањето на туристите ако се разболат од вирусот

Читај повеќе

Третина од заболените без никакви симптоми

Читај повеќе
  • filter

Трамп ја ангажира војската да ги растера демонстрантите во Вашингтон

Читај повеќе

СДСМ инсистира за избори на 5 јули, за ВМРО-ДПМНЕ изборите не се приоритет

Читај повеќе

Зголемен број заразени со COVID-19, можно воведување карантин во одредени општини

Читај повеќе

Катица Јанева ќе даде завршни зборови во „Рекет”

Читај повеќе

Во автобус само со маска, укинат бесплатниот превоз за пензионерите

Читај повеќе

Сончево со мала до умерена облачност, попладне локални врнежи од дожд

Читај повеќе