Рецепти

Брз појадок: Омлет во векна багет

13. март 2017 - 15:05 | А.С.

Овој брз и едноставен појадок може да го подготви секој.

Потребни состојки:

1 голем багет

5 јајца

1/3 шолја павлака или млеко

100 гр. сланина

½ шолја рендан чедар кашкавал

2 млади кромитчиња

 

 

 

 

Коментирај