Чек дис аут

Брз трик како да ги стоплите нозете кога надвор е студено

11. јануари 2017 - 15:45 | Б.С.Б.

Дали знаете дека со помош на алуминиумската заштита од сонце за шофершајбна може да ги стоплите нозете во текот на студените зимски денови?

Искусните планинари постојано ја употребуваат оваа заштита за автомобили за зачувување на топли стапала во зимските чевли. Сè што треба да направите е да исечете парче кое одговара на вашите чевли и да го поставите во нивната внатрешност.

Фолијата ќе послужи како идеална изолација од студената земја и ќе ја одржува топлината на стапалата.

Како точно тоа да го направите погледнете во видеото:

Loading the player...

 

Коментирај