Брзо и лесно: Палачинки со шунка и кашкавал

Што вкусно ќе зготвите за денешниот ручек? Ние ви предложуваме да подготвите солени палачинки со шунка и кашкавал.

Потребни состојки:

Палачинки

Шунка

Кашкавал

1 јајце

Јогурт

Оригано

Босилек

Начин на подготовка:

Направете солени палачинки, потоа нарендајте шунка и кашкавал, свиткајте ги и наредете ги во тавa. Одозгора прелијте ги со смесата со јајце и јогурт. Нарендајте кашкавал, додајте оригано и босилек и печете околу 15 минути на 220 степени. 

реклама

Се влошува состојбата со COVID-19, можни нови рестриктивни мерки

Read more

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Рецепти

Десерт на денот: Колач со овошје

Read more

Ручек за 30 минути: Ражничи од компири и сланина

Read more

Како да го внесете просото во вашата исхрана?

Read more

Рецепт за совршен колач со сливи

Read more

Магазин

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Колач со овошје

Читај повеќе

Дилета Леота, најзгодната новинарка во светот ќе објави книга

Читај повеќе

Секс без табуа - работи во кои не треба да верувате, според научниците

Читај повеќе
  • play_arrow

Гинисов рекорд: Сурфање на бран од 22 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете сами: Креативни украси за бања

Читај повеќе

Зошто сексот со бившиот сопруг истовремено е добра и лоша идеја?

Читај повеќе

Вистина или мит: Дали цимет и мед помагаат при слабеење?

Читај повеќе

Кафето ве прави побистри, ама само ако го пиете во точна доза

Читај повеќе