Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Чиа семето е суперхрана бидејќи содржи многу витамини и минерали: има повеќе калиум отколку банана, повеќе калциум од кравјо млеко, повеќе железо од спанаќ, повеќе омега-3 од лосос, а содржи и фосфор, цинк, магнезиум, и витамини од Б групата.

Пудингот од чиа е здрав и вкусен десерт. На YouTube каналот The Cooking Foodie има 5 одлични рецепти. Погледнете го видеото.

реклама

Рецепти

Рецепт на денот: Запечени тиквички со мелено месо и моцарела

Read more

Како да направите кајгана како професионалец?

Read more

Идеја за десерт: Лава колач

Read more

Рецепт на денот: Запечени тортиљи со пилешко

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more