Брзо и вкусно: Мафини со сирење и спанаќ

Идеален рецепт за појадок.

Потребни состојки:

2 лажици маслиново масло

1 лажичка сол

Половина прашок за печиво

60 г пченкарно брашно

50 г пармезан

3 јајца

300 г свежо кравјо сирење

150 г свеж спанаќ

1 лажичка вегета

Начин на подготовка:

Измијте го спанаќот, исечкајте го, посолете го и оставете го да отстои околу 10 минути. Изматете ја жолчката со маслиново масло, додајте пармезан, вегета, сирење и спанаќ.

Изматете, па додајте брашно промешано со прашок за печиво и цврст снег од белки.

Ставете две-три лажици од смесата во калап за мафини и печете во рерна на 180 степени околу 25 минути.

реклама

Што го возбудува вистинскиот Македонец?

Read more

Предизвик од 52 недели: Како да заштедите 1.400 евра за една година?

Read more

Поза мачка - идеална за долг секс и двоен оргазам

Read more

Рама: Никој не може да ѝ држи лекции на Албанија

Read more

Рецепти

Десет грешки поради кои не ви се погодува ајварот

Read more

Вкусно и едноставно: Колач со јаболка

Read more

Рецепт на денот: Тортиљи со два вида сирење и тиквички

Read more

Домаќински совети: Како да направите совршена зимница?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Најдобрите чаеви за слабеење и забрзување на метаболизмот

Читај повеќе
  • filter

Се продава 8 века стар швајцарски дворец

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако би се телепортирале 200 години во минатото?

Читај повеќе

Што ќе се случи во вашето тело ако 7 дена не јадете слатка храна?

Читај повеќе

Што значи кога сонувате дека паѓате?

Читај повеќе

Што го возбудува вистинскиот Македонец?

Читај повеќе

Десет грешки поради кои не ви се погодува ајварот

Читај повеќе

Полна месечина во Риби - како ќе влијае на вашиот знак?

Читај повеќе

Вкусно и едноставно: Колач со јаболка

Читај повеќе