Брзо и вкусно: Макарони со пилешко и брокула

Предлог за брз и лесен ручек.

Потребни состојки:

250 г макарони

400 г брокула

400 г пилешко филе

1 лажица масло

250 мл павлака за готвење

Сол

Пармезан

Начин на подготовка:

Сварете ги макароните во солена вода и исцедете ги. Ставете ги во намрсена тава. Сварете ја брокулата на пареа. Исечете го пилешкото филе на коцки и пропржете го. Распоредете го пилешкото и брокулата врз макароните и додајте павлака за готвење. Печете околу 20 минути на 200 степени. Наросете со пармезан и послужете.

реклама

Пет секс предизвици што треба да ги пробате во 2021

Read more

Објавена првата фотографија од британскиот сој на коронавирусот

Read more

Америка е пред граѓанска војна, предупредува милијардерот Далио

Read more

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Рецепти

Рецепт на денот: Тестенини со кари сос со печурки

Read more

Вкусен колач од само 4 состојки

Read more

Рецепт на денот: Полнети компири со пилешко, сланина и зеленчук

Read more

Десерт на денот: Домашни еклери

Read more
 

Магазин

Како жените да доживеат поинтензивен оргазам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Берни Сандерс: Ги видов мемињата инспирирани од инаугурацијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Полицајци на ролерки – Пакистан има ново оружје против криминалците

Читај повеќе
  • play_arrow

10 навики кои го издаваат карактерот

Читај повеќе

Намирници кои ќе ви помогнат да заспиете полесно

Читај повеќе

Страв од корона: Зошто не треба со денови да се затворате дома?

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои ги очекува среќа во љубовта во текот на февруари

Читај повеќе

Зошто компирот е важен за одржување на имунитетот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум работи кои никогаш не треба да ги правите по тренинг

Читај повеќе