Брзо и вкусно: Проја со спанаќ

Предлог што да зготвите за денешниот појадок.

Потребни состојки:

3 јајца

2 дл јогурт

130 мл масло

1 шолја пченкарно брашно

1 шолја пченично брашно

1 прашок за печиво

100 гр. кравјо сирење

150 гр. спанаќ

Начин на подготовка:

Изматете јајца, па додајте јогурт, масло, брашно, прашок за печиво, сирење, исечкан спанаќ и сол по вкус. Оставете ја смесата да отстои околу 10 минути, па истурете ја во калап за мафини. По желба ставете сусам и печете околу 15-20 минути на 180 степени.

Тагови
реклама

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Трикови кои треба да ги знае секој кој кампува

Read more

Рецепти

Десерт на денот: Колач со портокал и чоколадо

Read more

Најголемата грешка која ја правите подготвувајќи сос од домати

Read more

Палачинките на Лав Толстој

Read more

Идеја за десерт: Чоколаден колач

Read more
 

Магазин

  • filter

Баљум Баљум и Тетово велоград

Читај повеќе
  • play_arrow

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Најлоши партнери за родените во знакот Бик

Читај повеќе

Пет факти за јапонскиот образовен систем од кои може многу да научиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Јахтата Manta ќе ги чисти океаните, а пластиката ќе ја претвора во гориво

Читај повеќе

Намирници кои се штетни за цревата

Читај повеќе

Зошто треба секој ден да јадете киви?

Читај повеќе

Десерт на денот: Колач со портокал и чоколадо

Читај повеќе

Пет митови за слабеење во кои сè уште верувате

Читај повеќе