Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

300 гр шпагети

Шолја сечкан спанаќ

2 моркови

3 чешниња лук

Конзерваа домати пелат

2 коцки за супа

1 тиквичка

1 лажица маслиново масло

100 гр зелка

1 главица кромид

3 чаши вода

1 кесичка пармезан

Начин на подготовка:

Испржете морков, тиквичка, зелка, кромид и лук во подлабока тава. По 5 минути додајте вода, домати, коцка за супа и оставете да зоврие. Намалете ја температурата и оставете на огин уште 20 минути.

Откако ќе омекне зеленчукот, додајте ги претходно сварените шпагети, па зачинете по вкус. Пред служење наросете пармезан.

реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Read more

Рецепти

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Read more

Необичен трик: Како да го направите најдоброто јајце на око?

Read more

Десерт на денот: Ледени коцки со кокос

Read more

Храна за слабеење: Пет рецепти за вкусен појадок

Read more

Магазин

Обожавате хорор филмови? Веројатно подобро се справувате со пандемијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа кивањето во забавена снимка?

Читај повеќе

Ана Винтур се разведува по 16 години брак

Читај повеќе

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Читај повеќе

Осум лаги за сексот што важат само во порно филмови

Читај повеќе

Нов експеримент: Оние маски кои најчесто ги носиме, најмалку штитат

Читај повеќе

Коронавирусот може да преживее на кожата до девет часа

Читај повеќе
  • filter

Вистинско пријателство: На грб ја носел неподвижната другарка до врвот на Олимп

Читај повеќе

Зелени тестенини со печурки и свински врат

Читај повеќе