Бугарското МВР нема информации дека Љупчо Палевски се наоѓа на нивна територија

Бугарското МВР нема податоци дека Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74-годишниот Панче Жежовски од Велес, се наоѓа на територијата на Бугарија, пренесуваат бугарските медиуми.

„Во моментов нема докази дека мажот, кој наводно е поврзан со киднапирањето и убиството на 14-годишно девојче во Република Северна Македонија, се наоѓа на бугарска територија“, соопштиле за БТА од бугарското МВР.

„Немаме податоци дека за него има меѓународна потерница“, стои во информацијата.

Доцна синоќа три лица се приведени во Северна Македонија за убиството на девојката од Скопје и 74-годишен велешанец. Министерот за внатрешни работи на РСМ, Оливер Спасовски, денеска изјави дека се трага по уште две лица, од кои за едното има информации дека отишло прво во Белград, а потоа во Бугарија, потсетува БТА.

реклама

Неделен хороскоп од 26 февруари до 3 март: Голема трансформација за еден знак

Read more

Како се чисти загорено дно на пегла со таблета парацетамол?

Read more

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Read more

Полната Месечина викендов ќе донесе промени во кариерата за 5 знаци

Read more

Регион

Земјотрес во Босна и Херцеговина и во Хрватска

Read more

Додик: Ако Трамп победи на изборите, Република Српска би можела да прогласи независност

Read more

Родителите на убиените деца тужат, родителите на детето-убиец се трудат да го сокријат имотот

Read more

Опасна дрога доаѓа на Балканот, први случаи на предозирање во Словенија

Read more
 

Вести

Европејците сѐ помалку сакаат да работат, државите се обидуваат да ги мотивираат

Читај повеќе

Уште едно убиство: 56-годишен маж застрелан во близина на патот кон Горно Блаце

Читај повеќе
  • play_arrow

Османи прв собра 10.000 потписи за претседател: Веста ме најде во домашен амбиент

Читај повеќе

Амбасадорката Тигањ: Во Хрватска може и со старите пасоши

Читај повеќе

Земјотрес во Босна и Херцеговина и во Хрватска

Читај повеќе

Унгарија најпосле ѝ дозволи на Шведска да влезе во НАТО

Читај повеќе

Герапетритис: Преспанскиот за пасошите мора да се почитува, а меморандумите во Грција ќе бидат ратификувани кога ќе им дојде времето

Читај повеќе

Починат маж пронајден на улица во Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Навални требало да биде разменет за руски платен убиец, Путин се откажал во последен момент

Читај повеќе