НБА 2022/2023

Букмејкерите за новата сезона најмногу шанси им даваат на Бостон и на Феникс

Најдобри тимови во основниот дел од новата НБА сезона, според американските обложувалници ќе бидат Бостон Селтикс и Феникс Санс.

За Селтикс се предвидуваат 54, за Санс 53 победи. Некаде на оваа граница е се и Милвоки Бакс и актуелниот шампион Голден Стејт Вориорс со 52 победи.

Најлош настап им се предвидува на Индијана Пејсерс, Хјустон Рокитс и Сан Антонио Спарс за кои се веруваа дека можат до дојдат до едвај 24 победи.

Бруклин Нетс, кој минатата сезона важеше за еден од фаворити, без ѕвездата Кевин Дурант се очекува да оствари 45 победи.

Тагови
реклама

Бритни Спирс повторно се разголи на Instagram, обожавателите се загрижени

Read more

Анален секс за почетници: 13 прашања кои секогаш сте сакале да ги поставите

Read more

Колапс на доларот: Многумина го предвидуваат, но никако да се случи

Read more

Картаполов без кочници: Кажете што се случува на фронтот, Русите не се глупави

Read more

Кошарка

Јокиќ се повреди пред стартот на сезоната

Read more

Се степаа играчи на Голден Стејт Вориорс, ќе летаат и казни

Read more

Евролигата ги промени правилата за новата сезона која почнува вечер

Read more

Маскотата на Денвер Нагетс заработува повеќе од повеќето кошаркари

Read more
 

Спорт

Меси најави: Во Катар ќе биде моето последно Светско првенство

Читај повеќе

Станковиќ нов тренер на Сампдорија

Читај повеќе

Македонската фудбалска репрезентација на 65. место на ФИФА ранг-листата

Читај повеќе
  • play_arrow

Бејзбол навивач се фрли преку ограда обидувајќи се да фати историски хоум-ран

Читај повеќе

Повеќе не ја кријат врската: Тоти конечно се појави со новата девојка

Читај повеќе

Бразилскиот тренер-силувач осуден на 109 години затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Милан направи премногу грешки против Челси

Читај повеќе

Јокиќ се повреди пред стартот на сезоната

Читај повеќе

Се степаа играчи на Голден Стејт Вориорс, ќе летаат и казни

Читај повеќе