Бувот писмоносец кој не сакаше да се оддели од писмото

Налетавме на урнебесно видео од 2018 година во кое був писмоносец никако не дозволува жената да си го подигне писмото кое ѝ е доставено.

Бувот наречен Јол успешно го донел писмото до вистинската адреса, доаѓајќи на вистинскиот прозорец. Но, проблем: Јол не сака да го пушти писмото кое го носи и цврсто го држи со клунот.

Јол е був кој е израснат во заробеништво и не би можел да преживее сам во дивината. Тој е навикнат да биде помеѓу луѓе.

Што сѐ не проба жената за да си го добие писмото: му понуди храна, играчка, но Јол не сака ни да чуе да се раздели од писмото.

Remote video URL

На крајот излезе како одлична реклама за Мундијалот 2018 во Русија бидејќи писмото всушност содржеше карта за натпревар.

Тагови
реклама

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Read more

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Read more

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Read more

Чек дис аут

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Read more

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Американка тврди дека е магнетизирана од вакцината, сите ѝ се смеат

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе