Call of Duty: Black Ops има изненадување за вистинските фанови

Видеоиграта Call of Duty: Black Ops доби втора сезона, а вистинските фанови забележаа дека конечно ќе се оствари долго најавуваното доаѓање на зомбијата во CoD: Warzone.

URL

Имено, во новата сезона се скриени многу навестувања за ова, а едно од нив е и една calling card, односно задача на која пишува „Во Warzone, убиј осум зомбија пред крајот на првиот круг“.

URL

Во последните неколку недели, имавме можност да видиме уште неколку навестувања слични на ова, како што се, на пример, радиопорака на капетанот кој објаснува некому дека на бродот избувнала инфекција што ќе биде „тешко да се контролира“ , пренесува порталот PC Gamer.

URL

Не е тешко да се претпостави дека бродот на овој капетан ќе се насука и дека е полн со зомбија.

Втората сезона на CoD: Black Ops ќе им биде достапна на гејмерите од 25 февруари.

Тагови
реклама

Каков секс сакаат жените?

Read more

Реакцијата на маче додека го гледа „The Lion King“ стана хит на интернет

Read more

Три хороскопски знаци кои ги очекува финансиско подобрување во мај

Read more

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Read more

Гејминг

Видеоиграта „Call of Duty: Warzone“ руши рекорди

Read more

Видеоиграта „F1 2021“ наскоро пристигнува на PlayStation, Xbox и PC

Read more

Популарни PlayStation франшизи доаѓаат на мобилни уреди

Read more

Викенд занимација: Бесплатна игра од Epic Games

Read more
 

Гик

Видеоиграта „Call of Duty: Warzone“ руши рекорди

Читај повеќе
  • play_arrow

Тираносаурус Рекс се движел изненадувачки бавно, покажа ново истражување

Читај повеќе
  • play_arrow

Perseverance произведе кислород на Марс

Читај повеќе
  • filter

Што ново подготвуваат од Apple?

Читај повеќе
  • filter

Apple го претстави редизајнираниот iMac

Читај повеќе

Во Чиле откриен нов вид диносаурус

Читај повеќе

Мозокот на модерниот човек се развил подоцна отколку што се мисли

Читај повеќе

Redmi наскоро ќе го претстави новиот гејмерски смартфон

Читај повеќе

Објавени најлошите лозинки, дали користите некои од нив?

Читај повеќе