Цел свет го знаеше како малиот Херкулес, а денес е непрепознатлив

Пред 20 години ја носеше титулата на најсилно момче, а денес Ричард Сандрак изгледа сосем поинаку.

На 8 години беше познат како малиот Херкулес, а денес никој не би го препознал 28-годишниот Ричард Сандрак. Неговите изградени мускули на седумгодишна и осумгодишна возраст беа забележани во документарецот „The World's Strongest Boy“.

До 15-годишна возраст тренирал петпати неделно по 90 минути. Неговите родители отсекогаш негираа дека користел тестостерон како момче за да подигне трипати поголема тежина од сопствената.

Во интервју за Inside Edition во 2015 година Ричард изјави дека повеќе не се занимава со бодибилдинг, а негова желба е да стане инженер на НАСА.

Remote video URL
Тагови
реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Живот

Туристичките места пливаат во отпад: Каде да се впери прстот?

Read more

Промени кои може да ги направите уште денеска за позелена иднина

Read more

Четири прашања кои треба да си ги одговорите пред да го смените работното место

Read more

Што значи жолта алертна фаза?

Read more

Магазин

Копала тунел за син ѝ да избега од затвор

Читај повеќе
  • play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Читај повеќе
  • filter

Туристичките места пливаат во отпад: Каде да се впери прстот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Читај повеќе
  • filter

Промени кои може да ги направите уште денеска за позелена иднина

Читај повеќе
  • play_arrow

Ретро разладување: Зошто треба да си купите фрижидер?

Читај повеќе
  • play_arrow

Тепачка во авион: Патници уапсени откако пијани одбивале да носат маски

Читај повеќе

Филипче: Лежалката на плажа лесно се заменува со болнички кревет

Читај повеќе

Рецепт на денот: Чизкејк во чаша

Читај повеќе