Цел живот погрешно сте го отворале кечапот

На социјалните мрежи се појави видео кое прикажува трик кој ја прикажува скриената функција на капачето на шишето со кечап. 

Иако интересниот метод изгледа брз и лесен, корисниците на TikTok остануваат поделени околу тоа дали тоа е најдобриот начин.

Употребата на капачето за сечење на фолијата го подели мислењето, бидејќи многумина прашуваат зошто едноставно не ја извадите фолијата.

Сепак, на многумина им се допада овој нов трик, па го споделија мислењето.

„Го гледав видеово најмалку пет пати затоа што не можам да верувам дека никогаш не сум помислил да го направам тоа“, вели еден корисник.

„Не знаев за ова, ќе го пробам следниот пат“, смета друг.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @quirkyguys

Тагови
реклама

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Read more

Што се случи со Месут Озил?

Read more

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Read more

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more

Чек дис аут

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Read more
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more

Тиктокер ги одбра најлошите градови во Европа - Тетово на апарати

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Рецепт на денот: Мисиркини гради во сос од вино

Читај повеќе

Кои се најчестите повреди за време на секс?

Читај повеќе

Археолози ја открија првата кафеана во светот – стара е 5.000 години

Читај повеќе

Еликсир на младоста: Која храна го поттикнува создавањето колаген?

Читај повеќе

Финансиски хороскоп за февруари: За кој знак е поволно време за почнување бизнис?

Читај повеќе

Важен симптом на рак на јајниците кој често се занемарува

Читај повеќе

Четири проблеми на кои жените најчесто се жалаат кај брачен терапевт

Читај повеќе
  • play_arrow

Неколку причини зошто треба да одгледувате растенија во вашиот дом

Читај повеќе

Каков совет би им дал гинеколог на паровите кои се мачат со неплодност?

Читај повеќе