Центарот на Портланд, Нуркиќ ја скрши раката на мечот со Индијана

Центарот на Портланд, Јусуф Нуркиќ се здоби со скршеница на десната рака на натпреварот против Индијана (87:111), објави прес-службата на Трејл Блејзерс.

Во третата четвртина, Босанецот по еден дуел со противничкиот играч Мајлс Тарнер, падна на паркетот и ја повреди раката.

Дваесет и шестгодишниот кошаркар го напушти теренот и не беше во можност да ја заврши играта.

URL

Во НБА сезоната 2020/21, Нуркиќ има просек од 10,3 поени, 7,6 скока и 2,8 асистенции по натпревар.

Тагови
реклама

Овие се седумте најдобри мобилни телефони во светот

Read more

Не, Илон Маск не е мртов

Read more

Првпат воведена е-трговија во Пошта – онлајн нарачки со можност за испорака до адреса

Read more

Земјотрес почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово

Read more

Кошарка

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Read more

Попович го критикуваше гувернерот на Тексас за укинувањето на маските

Read more

Легендарниот кошаркар Миленко Савовиќ почина од коронавирус

Read more

Блокада на сезоната: Сите зборуваат за ѕверскиот потег на Јанис

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Десет суперѕвезди на кои забрзано им се губи сјајот

Читај повеќе

Ибра се враќа во шведската репрезентација: Пусти надежи или реалност?

Читај повеќе

Почна борбата помеѓу Реал и Ливерпул што може да ја смени историјата на фудбалот

Читај повеќе
  • play_arrow

Алексис: Го обожавам овој спорт, сакам цело време да играм

Читај повеќе
  • play_arrow

Скандалозно однесување: Контроверзниот Беноа Пер намерно изгуби меч на Аргентина Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

МЗТ го прегази Ловќен во АБА2 лигата

Читај повеќе

Со новиот пораз и нов негативен рекорд за Ливерпул

Читај повеќе

Маркизио ќе се кандидира за градоначалник на Торино

Читај повеќе
  • play_arrow

Сите голови од 21. коло во 1.МФЛ

Читај повеќе