Церемонијата The Game Awards 2019 закажана за 12 декември

И оваа година, петти пат по ред, во декември ќе уживаме во The Game Awards церемонијата на доделување награди за најдобри достигнувања во индустријата на видеоигри.

Домаќин на церемонијата сите овие години е Џоф Кинли кој сега објави дека петтата церемонија ќе биде одржана на 12 декември.

Кинли објави дека подготвува бројни изненадувања за гледачите.

На церемонијата е најавен Mortal Kombat 11, како и Crash Team Racing.

Покрај доделувањето на наградите, ќе уживаме во претставување на новите игри, објави Play! Zine.

реклама

Гејминг

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Read more

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Read more

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Read more

90-годишна Јапонка е најстарата гејмерка во светот

Read more

Гик

  • play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА полетаа кон МВС

Читај повеќе

Microsoft заменува новинари со роботи

Читај повеќе

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе