Цетински на роденденот на Тоше: Запејте ја пак „Јесен у мени“ со Аки

Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод Тони Цетински објави емотивна порака на својот Instagram.

Покрај тоа што се присети на својот драг колега Проески, кој е роден на денешен ден во 1981 година, Цетински го спомена и неодамна починатиот пејач на „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски.

„Среќен ти роденден Тоше! Запејте ја пак ‘Јесен у мени’ со Аки, онака од длабочината на душата со вашите прекрасни гласови. Ве сакаме засекогаш“, напиша Цетински со колаж од заеднички фотографии со Тоше во форма на буквата Т.

Македонскиот ангел, како што го нарекуваа Тоше Проески, го загуби животот во сообраќајна несреќа што се случи на 16 октомври во раните утрински часови во близина на градот Нова Градишка. Причина за несреќата беше неприлагодена брзина.

Remote video URL
реклама

Рани симптоми кои укажуваат на можност за мултиплекс склероза

Read more

Губење титула на бугарски начин

Read more

Рецепт на денот: Зелник од пченкарно брашно

Read more

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Read more

Музика

Тина не си го сакала големиот хит награден со Греми: Ужасна и грозна песна

Read more

Почина Тина Тарнер

Read more

Расипана гитара скршена од Курт Кобејн се продаде за 600.000 долари

Read more

Не успеал да набави карта за концерт на Тејлор Свифт, па на генијален начин се снашол

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Како се снимаше Lord of the Rings

Читај повеќе

Дени Мастерсон прогласен за виновен за силување

Читај повеќе

Која е Нур Алфала, со која Ал Пачино ќе има дете?

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Малата сирена“

Читај повеќе

Почина Драги Христов - Шпага

Читај повеќе

Ал Пачино ќе се придружи на клубот стари татковци

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за John Wick Chapter 4

Читај повеќе

Актери и актерки кои пораснале во сиромаштија, а денес се светски ѕвезди

Читај повеќе
  • play_arrow

Судот одлучи: Сцената од филмот „Romeo and Juliet“ не е детска порнографија

Читај повеќе