Цезар салата со Марио од „Преспав“

Во втората епизода од новата кулинарска серија „Кујната на Марио“ познатиот лик од серијата „Преспав“ нѐ води кон приготвување на вкусна Цезар салата.

За разлика од „Преспав“ каде Марио повеќе порачуваше отколку што готвеше, а она што го готвеше и не беше нешто многу вкусно, мора да признаеме дека каде-каде се подобрил.

Навистина одлично подготви Цезар салата, рецепт кој секој може да го направи следејќи ги неговите инструкции.

Потребни состојки:

 • 150 г пилешки стек
 • неколку листови марула
 • сланина
 • 20 г пармезан
 • леб од сончоглед
 • неколку лажици мајонез
 • инчуни
 • лук
 • сенф
 • сол
 • бибер
 • сув зачин
Remote video URL
Тагови
реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Рецепти

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Read more

Рецепт за сладолед од три состојки

Read more

Десерт на денот: Торта со јагоди и бадеми

Read more

Идеја за десерт: Освежителен колач со бисквити и банани

Read more
 

Магазин

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Читај повеќе

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Читај повеќе

Како да се справите со претераното потење?

Читај повеќе

Направи сам: Домашен спреј против комарци

Читај повеќе

Брзо и лесно: Рецепт за палачинки со тиквички

Читај повеќе

Реплика на Мона Лиза продадена за рекордни 2.9 милиони евра

Читај повеќе

Мечка влезе во град во Јапонија и нападна луѓе

Читај повеќе

Зошто жените се посреќни со помалку атрактивни мажи?

Читај повеќе
 • play_arrow

Рецепт за сладолед од три состојки

Читај повеќе