Чаир повторно со најголем број на заразени од COVID-19

Во изминатите 24 часа во Скопје е евидентиран 131 новозаразен од COVID-19, со што бројот на активни случаи се зголеми на 960. Вчера во Скопје има и 12 оздравени од COVID-19, како и тројца починати.

Најголем број од новозаразените 14, повторно се од Чаир.

Во Чаир е најголема и вкупната бројка на заразени 209, по што следат Бутел со 76,  Аеродром и Гази Баба со по 75,  Центар со 73, Карпош со 72, Сарај 64, Кисела Вода 43, Ѓорче Петров 35, Шуто Оризари 26 и Студеничани и Арачиново со по 24 заразени. Илинден има вкупно 19 заразени со COVID-19, Петровец шест, Чучер Сандево четири, Сопиште два, а двајца од заразените се странци. 

реклама

Македонија

Филипче: За кратко време ќе имаме брзи тестови за COVID-19, достапни ќе бидат во болниците и на граничните премини

Read more

Ако финансиската поддршка не стигне до работниците ќе следат кривични пријави, предупреди премиерот

Read more

Заев: Прашањето за Гоце Делчев треба да го решава Мешовитата комисија

Read more

Османи охрабрен од европратениците за старт на преговори со ЕУ годинава

Read more

Вести

Филипче: За кратко време ќе имаме брзи тестови за COVID-19, достапни ќе бидат во болниците и на граничните премини

Читај повеќе

Ако финансиската поддршка не стигне до работниците ќе следат кривични пријави, предупреди премиерот

Читај повеќе

Заев: Прашањето за Гоце Делчев треба да го решава Мешовитата комисија

Читај повеќе

Преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Ердоган: Азербејџан мораше да ги земе работите во свои раце

Читај повеќе

Баку: Имаме одговор доколку Ереван го употреби ракетниот систем „Искaндер“

Читај повеќе

Гордана Јанкулоска упатена во КПУ Идризово за случајот „Тенк”

Читај повеќе

Меркел: Бројот на заразени во Германија би можел да биде 19.200 дневно

Читај повеќе

Клуге: СЗО сѐ уште не знае дали коронавирусот настанал по природен пат

Читај повеќе