Чаир со над 300 активни случаи на заразени со коронавирус

Во Скопје од вкупно 3.878 заразени со коронавирус, активни случаи се 1.788. Најголем број од заразените се од општина  Чаир, вкупно 302.

Зад Чаир се општините Аеродром со 162 активни случаи и Бутел, со 135 заразени, соопшти Министерството за здравство.

Активни случаи по општини во Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје):
•       Чаир – 302
•       Аеродром – 162
•       Бутел – 135
•       Гази Баба – 199
•       Центар – 138
•       Карпош – 145
•       Сарај – 118
•       Кисела Вода – 107
•       Ѓорче Петров – 113
•       Студеничани – 116
•       Шуто Оризари – 83
•       Арачиново – 42
•       Илинден – 23
•       Петровец – 20
•       Чучер Сандево – 11
•       Сопиште – 12
•       Зелениково- 15
•       Странец – 6
•       Нераспределен- 41. 

реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Македонија

Земјотрес регистриран во пехчевското епицентрално подрачје

Read more

Пендаровски: Мое е да го дадам мандатот, на мандатарот е да покаже дека има мнозинство во Собранието

Read more

Од сабота четврта фаза на прскање против комарци

Read more

Корисниците на парични права од социјална и детска заштита клиенти на Еуростандард банка можат да ги подигнат средствата од други банки

Read more

Вести

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе

Земјотрес регистриран во пехчевското епицентрално подрачје

Читај повеќе

Пендаровски: Мое е да го дадам мандатот, на мандатарот е да покаже дека има мнозинство во Собранието

Читај повеќе

Од сабота четврта фаза на прскање против комарци

Читај повеќе

Израел и Емиратите постигнаа историски мировен договор

Читај повеќе

Најголем дел од новозаболените во Словенија се увезени случаи на COVID-19 од Хрватска

Читај повеќе

Корисниците на парични права од социјална и детска заштита клиенти на Еуростандард банка можат да ги подигнат средствата од други банки

Читај повеќе

Мицкоски: Пендаровски го прекрши Уставот, да каже врз oснова на кои аргументи му го додели мандатот на Заев

Читај повеќе

Поради стечајот на Еуростандард банка од денеска АД „Пошта“ не може да ги обезбеди финансиските услуги

Читај повеќе