Чак Норис му се закани на Лукашенко

Легендарниот Чак Норис преку видео-порака упати закани до белорускиот претседател Александар Лукашенко дека ќе му дојде во резиденцијата и ќе го расплаче.

„Кога сечам кромид, кромидот плаче. Ако не престанеш да го правиш тоа што го правиш сега, ќе дојдам кај тебе во една од твоите резиденции и ќе те расплачам“, е дел од пораката која Норис му ја упати на Лукашенко.

Светот се заврте против Лукашенко поради сомнеж за штелување на изборните резултати од претседателските избори во Белорусија каде Лукашенко убедливо победи. Следуваа протести низ градовите во државата при што полицијата употреби сила, а илјадници демонстанти беа притворени.

реклама

Чек дис аут

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Read more

Оргазам од 1,8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Read more

Дали сме на Марс? Бизарен дизајн за заштита од коронавирус

Read more

Нови видеа

play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more
play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more
play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more
play_arrow

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Read more
play_arrow

Успешно деби на роботот-чистач во Лондон

Read more
play_arrow

Масти за слабеење? Ова се најдобрите извори

Read more
play_arrow

10 видеоигри кои го извлекуваат најлошото од нас

Read more