Чаша млеко со јаболков оцет против запек и за побрз метаболизам

Додадете малку јаболков оцет во чаша млеко - ниту една таблета нема да ви помогне побрзо и подобро.

Доколку ви треба брзо и лесно решение против запек и за да го забрзате метаболизмот, ова е токму она што ви треба.

Потребни состојки:

  • ½ чаша свежо млеко
  • 2 лажици јаболков оцет
  • 2 лажици вода

Подготовка:

Помешајте две лажици јаболков оцет со две лажици топла вода. Додадете ја оваа смеса во половина шолја свежо млеко и пијте ја наутро на празен стомак онолку колку што чувствувате потреба.

Јаболковиот оцет не само што ќе ви помогне при запек, туку ќе го подобри метаболизмот во целина, што ќе ви помогне да се ослободите од вишокот килограми.

Тагови
реклама

Како Путин реагира додека Лукашенко му држи лекција дека Русите му бегаат

Read more

Откриени платите на возачите во Формула 1 за 2022 година

Read more

Збогум Pro Max, Apple воведува нова класа на телефони

Read more

Икарди објави приватни пораки од Ванда и ја нарече токсична

Read more

Здравје

Како спиењето со чорапи во текот на зимата влијае на организмот?

Read more

Кои се најчестите симптоми на зараза со корона кај вакцинираните?

Read more

Шест совети за здрав живот по педесеттата година

Read more

Треба да ги имате во домот: Билки кои ги ублажуваат стресот и напнатоста

Read more
 

Магазин

Зошто е опасно да се чуваат картонските кутии од јајца?

Читај повеќе

Како спиењето со чорапи во текот на зимата влијае на организмот?

Читај повеќе

Акција Македонски книжевни класици на библиотеката „Гоце Делчев“ – Гевгелија

Читај повеќе

Недела на контрацепција: Северна Македонија има ниска стапка на преваленца на современи контрацептивни средства

Читај повеќе

Кризата не застанува: Се заканува недостиг од овие 8 производи

Читај повеќе

Кои се најчестите симптоми на зараза со корона кај вакцинираните?

Читај повеќе
  • filter

10 интересни факти за сексот кај древните Римјани

Читај повеќе

Абе како беше правилно, „кои" или „кој"?

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Полнети пилешки чамци

Читај повеќе