Чави стана првак на Катар со Ал Сад

Поранешниот феноменален играч за врска на Барселона, Чави Ернандес стана шампион на Катар со својот клуб Ал Сад.

Ал Сад ја обезбеди титулата во катарската лига четири кола пред крајот на сезоната, по победата над Ум Салал со 3:0.

Тимот што го води Чави сега има 13 бодови повеќе од второпласираниот Ал Духаил, што е недостижна предност.

Чави претходно го освои домашниот куп со Ал Сад, а од мај 2019 година, откако стана тренер, има собрано вкупно шест трофеи.

Минатата година ги освои Купот, Суперкупот, Купот на Емирот и Ѕвездениот куп, сите домашни натпреварувања.

Remote video URL
реклама

Хороскопски знаци во кои се раѓаат најверните партнери

Read more

Баљум Баљум и Тетово велоград

Read more

Австрија ќе испрати 651.000 дози вакцини од ЕУ за Западен Балкан

Read more

Кран го донесе огромниот кревет во новата вила на Роналдо

Read more

Фудбал

Инфантино: ФИФА не прифаќа Супер лига, клубовите ќе сносат последици

Read more

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Read more

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Read more

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Read more
 

Спорт

Инфантино: ФИФА не прифаќа Супер лига, клубовите ќе сносат последици

Читај повеќе

Перес уверува: Гарантирам дека нема да има суспензии

Читај повеќе

Челси, Сити и Реал пред исфрлање од ЛШ, одлуката в петок

Читај повеќе

Озил: Детскиот сон е освојување на СП и ЛШ, а не на Супер лига

Читај повеќе

УЕФА, Премиер лига, Ла Лига и Серија А се обединија против Супер лигата

Читај повеќе

Претседателот на УЕФА е особено повреден од предавството на еден човек

Читај повеќе

УЕФА го возвраќа ударот: Тешки санкции за учесниците во Супер лигата

Читај повеќе

Бајиќ е новиот селектор на македонската кошаркарска репрезентација

Читај повеќе

Тотенхем го отпушти Мурињо

Читај повеќе